Shertise Solano - Move You Fool
Wat ontdek je als je via tarot naar kunst kijkt?


Tarot en kunst hebben meer met elkaar gemeen dan je misschien zou denken. Beide kunnen iets in je losmaken: je perspectief op de wereld en jezelf uitdagen. In Move You Fool nodigt Shertise Solano je uit om via tarot naar kunst te kijken.
Een ontmoeting tussen kunst en tarot
Je staat voor een kunstwerk en voelt iets. Je weet niet precies waarom het je raakt, maar het raakt. Kunst weerspiegelt iets van jou, van waar je op dat moment staat in je leven. Het beeld opent een gedachte, een gevoel of een inzicht dat al in jou leefde en nog geen vorm had. Het trekken van een tarotkaart werkt hetzelfde. De kaarten voorspellen niet je toekomst, maar vormen een spiegel waardoor je stil kan staan bij persoonlijke vragen.
Deze solotentoonstelling van Shertise Solano brengt kunst en tarot op een vernieuwende manier samen. Stap binnen in een multimediale beleving waarin je zelf ook aan de slag gaat met de kaarten.
In Move You Fool toont Solano haar nieuwste werk, waarvoor tarotkaarten het vertrekpunt vormen. Met conservator moderne kunst Catrien Schreuder hield ze verschillende tarotsessies. Hun gesprekken over tarot, kunst en het leven vormen de basis van deze tentoonstelling.
Wat ontdek je als je via tarot naar kunst kijkt?
Over Shertise Solano
Shertise Solano (Rotterdam, 1982) is opgeleid als acteur aan de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht. Ze specialiseerde zich in de methode van Jacques Lecocq, die gericht is op het lichaam en beweging. Na enkele jaren in de toneelwereld verlegde Solano haar aandacht naar de beeldende kunst. Ze werkt in verschillende disciplines – collage, animatie, video en ruimtelijke installaties – altijd met het lichaam als vertrekpunt. Tarotkaarten vormen een belangrijk onderdeel van het persoonlijke leven van Solano en haar werk.
Met werk van
Naast werk van Shertise Solano bevat de tentoonstelling ook een verrassende selectie uit onze eigen collectie, met werken van onder anderen: Barbara Broughel, Theo van Doesburg, Maja van Hall-Blom, Vilmos Huszár, Natasja Kensmil, Bart van der Leck, Monali Meher, Sandrine Pelletier, Vittorio Roerade en Michael Tedja.
Te zien in De Verdieping
Move You Fool is vanaf 14 februari te zien in De Verdieping. Voor De Verdieping nodigen we kunstenaars, vormgevers en collectieven uit om eigen werk te presenteren in relatie tot de collectie van het Centraal Museum. De Verdieping bevindt zich op de tweede verdieping van het voormalige Agnietenklooster.
Bezoek als member
Bezoek Move you fool, andere tentoonstellingen en activiteiten als Vriend van het museum, lid van Club Centraal of Cirkel Centraal.
Still uit Shertise Solano, Move You Fool, 2025
