Groep 7 & 8: Inspiratie
Waar haalt een kunstenaar inspiratie vandaan? En hoe zet een kunstenaar zijn dromen en ideeën om in een kunstwerk? Dit ontdekken leerlingen tijdens de rondleiding Inspiratie, speciaal ontwikkeld voor de groepen 7 en 8.


Tijdens deze interactieve rondleiding oefenen de leerlingen om goed te kijken naar kunst, zonder direct te oordelen. Zij onderzoeken en leren hoe kunstenaars op verschillende manieren aan hun inspiratie komen. Ook gaan zij nadenken over waar zij zelf inspiratie vandaan halen. Aan de hand van opdrachten en werken uit de vaste collectie - met nadruk op de Utrechtse surrealisten, die op bijzondere wijze aan inspiratie komen - gaan leerlingen nadenken over hoe inspiratie kan ontstaan uit fantasie, emoties, herinneringen of toevallige ontmoetingen.
Het Centraal Museum heeft verschillende rondleidingen voor het primair onderwijs ontwikkeld,die allemaal een ander deel van de vaste collectie belichten. Een basisschoolleerling kan op deze manier meerdere malen het Centraal Museum bezoeken tijdens de schoolcarrière.
Per groep mogen er minimaal één en maximaal twee begeleiders aanwezig zijn. Vanaf schooljaar 2026/2027 wordt voor iedere extra begeleider €18 in rekening gebracht. Wanneer een groep om specifieke redenen extra begeleiding nodig heeft, kan dit in overleg kosteloos worden afgestemd.
Komt jullie school uit stad Utrecht? Boek dan via onze partner Cultuur & School, het coördinatiepunt en kennisplatform voor cultuuronderwijs in de stad Utrecht. Zij ondersteunen scholen bij het vormgeven van hun cultuuronderwijs en regelen praktische zaken zoals busvervoer.
Praktische informatie
{{table}}
Aansluiting op kerndoelen en leergebieden
Kunstzinnige oriëntatie
Kerndoelen 54, 55 en 56
Leergebied kunst en cultuur
Kerndoelen 35 en 37
Overige leergebieden en domeinen
Mens en maatschappij: Vraagstukken en perspectieven, Mens en samenleving, Nederlands: Communicatie, Burgerschap: Democratische oefenplaats
Aanvullend lesmateriaal
Wil je zelf in de klas aan de slag? Hier vind je opdrachten om te downloaden.
Download: Laat je inspireren en imiteer een kunstwerk
Download: Schrijf een gedicht à la cadavre exquis
Download: Surrealistische collage
Download: Schilderen op muziek
Download: Leestip: De val van de Vredeborch
{{cta-button}}
Plan je bezoek
Boek dit programma via onderstaande knop.
Plan je bezoek
Boek dit programma via onderstaande knop.
Duur | 75 minuten |
Tijden | Dinsdag t/m vrijdag kan het museumbezoek vanaf 11.00 uur en tot 15.45 uur gestart worden |
Prijs | €82,50 |
Deelnemers | Maximaal 15 deelnemers en 2 tot 4 begeleiders |
FAQs
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique.