Workshop: Bouw een stoel in je eigen stijl
Heb jij altijd al eens een echte designklassieker willen bouwen, maar dan op jouw manier? Kom dan op 13 juli naar De Stadskamer in Hoog Catharijne.


Sommige stoelen zijn uitgegroeid tot echte klassiekers. Een voorbeeld hiervan is de Rood-blauwe stoel van de Utrechtse meubelmaker en architect, Gerrit Rietveld. Rietveld ontwierp zijn lattenleunstoel in 1919. De aanleiding was zeer waarschijnlijk een prijsvraag van het Haarlemse Museum van Kunstnijverheid: ‘ontwerp een armstoel van minder dan 35 gulden.’ Rietveld bleef daar met 18 gulden ver onder.
Met deze leunstoel reduceerde Rietveld de traditionele armstoel tot slechts 2 planken en 15 latten. Hij ontdeed met dit ontwerp de traditionele stoel van haar volume en legde de nadruk op functionaliteit en mogelijkheid tot massaproductie. Of Rietveld de prijsvraag heeft gewonnen is niet bekend, maar zijn stoel groeide wel uit tot een van de bekendste voorbeelden uit de westerse designgeschiedenis.
Laat je inspireren
Veel vormgevers en kunstenaars hebben zich door deze stoel laten inspireren. Zo ook Mario Minale, die er in 2004 een maakte met maar liefst 4.484 legosteentjes.
Heb jij altijd al eens een echte designklassieker willenbouwen, maar dan op jouw manier? Neem op zondag 13 juli plaats in De Stadskamer, Hoog Catharijne, en schuif aan bij de inloopworkshop Bouw een stoel in je eigen stijl! Onder begeleiding bouw je met Lego je eigen versie van deze beroemde stoel, helemaal in jouw stijl, kleur en vorm.

Praktische informatie:
{{table}}
Deze workshop is bedoeld als een gezamenlijke activiteit voor kinderen én hun (groot)ouders of begeleiders. Het is niet de bedoeling om je kind(eren) af te zetten en zelf iets anders te gaan doen. We vragen je vriendelijk om bij de workshop aanwezig te blijven. Niet alleen omdat het gezelliger is, maar ook omdat samen bouwen zorgt voor de leukste herinneringen.
Bijzonderheden: de Lego mag niet mee naar huis
Laat meer zien
Zie jij deze stijl wel zitten en wil je meer werk van Rietveld en De Stijl zien? Het Centraal Museum heeft de grootste Rietveldcollectie ter wereld. In Collectie Centraal zijn twee ruimtes permanent gewijd aan Rietveld en De Stijl. Kom langs!
Deze workshop wordt aangeboden door Stichting Centraal Museum in samenwerking met Hoog Catharijne.
Beeld: Impressie workshop, foto Wessel Spoelder
Locatie | De Stadskamer |
Soort activiteit | Inloopworkshop |
Datum | Zondag 13 juli |
Tijd | 12:00 tot 18:00 uur |
Deelname | Gratis |