Ga direct naar hoofdinhoud

Aantekeningen en schetsboekje. Schetsen en berekeningen voor stand Driessen's Tegelhandel (1948 en zie KvZ nr. 390). Beschrijvingen tentoonstelling De Rijn in de Rai 1952. Lijstje met diversen.

Gerrit Rietveldunknown_date
Titel
Aantekeningen en schetsboekje. Schetsen en berekeningen voor stand Driessen's Tegelhandel (1948 en zie KvZ nr. 390). Beschrijvingen tentoonstelling De Rijn in de Rai 1952. Lijstje met diversen.
Objectsoort
documentatie, schets
Objectnummer
D200

Gerrit Rietveld

De Utrechtse Gerrit Rietveld (1888 - 1964) is meubelmaker en architect. Zijn vader leidt hem op als meubelmaker. Rietveld ontwikkelt zich tot een vooruitstrevend ontwerper. Soberheid en ruimte staan centraal in zijn werk. Zijn ontwerpen, zoals de beroemde lattenstoel, worden opgepikt door De Stijl. Binnen deze stroming ontmoet hij gelijkgestemde kunstenaars. De opdracht van Truus Schröder om samen haar woonhuis te ontwerpen maakt van Rietveld een architect. Hij bouwt honderden gebouwen in Nederland, zoals het Van Gogh museum en de Rietveld academie in Amsterdam. Meubelen bleef hij de rest van zijn leven maken. Het Centraal Museum heeft de meest omvangrijke Rietveld collectie ter wereld.

Bekijk volledige profiel
Afmetingen
Geassocieerde onderwerpen
Opschriften en markeringen
: