Object
Studie van een meisje
- Titel
- Studie van een meisje
- Datering
- 1759
- Objectsoort
- tekening
- Objectnummer
- 9670
Jan Saenredam
Hendrick Goltzius
- Materiaal
- papier
- Techniek
- potlood op papier
- Afmetingen
- hoogte 11.1 cm
- breedte 9.1 cm
- hoogte (passepartout) 42.5 cm
- breedte (passepartout) 30 cm
- Verwerving
- schenking (1946)
- Geassocieerde periodes
- Habsburgse tijd en Republiek 1528-1795
- Geassocieerde onderwerpen
- bestuurders (Utrecht) (bestuur)
- Trefwoord
- genre, figuurstudie, meisje, kind(eren)
- Opschriften en markeringen
- signatuur en datering achterzijde m.o. (met potlood): d v Burg maart 1759 (in hand kunstenaar)
- Opmerkingen
- Detail-kopie naar de gravure 'Voorjaar', van Jan Saenredam naar Hendrick Goltzius (F.W.H. Hollstein e.a., 'Dutch and Flemish etchings, engravings and woodcuts, ca, 1450-1700', Amsterdam 1949-... , deel XXIII (1980), p.67, nr.89). Informatie van website-bezoeker: Dirk van der Burg werd geboren in de Potterstraat in Utrecht en op 10 Aug. 1721 in de Jacobikerk gedoopt. Hij was een zoon van Albertus van der Burg en Petronella de Riet. Op 6 dec. 1772 ondertrouwde hij in Utrecht met Alida van Cornegge. In het register werd er bijgeschreven “betaald voor Buyte Trouwe. Acte gegeve.” Er is betaald voor buuyten trouwen en het is onbekend waar het huwelijk is voltrokken. Op 11 dec liet het bruidspaar door Notaris van dam te Utrecht huwelijkse voorwaarden opmaken. 18 April 1773 werd zijn zoontje Albertus gedoopt in de Janskerk. Zeer kort daarna, 2 juni 1773, overleed Dirk in zijn huis op ‘t Vreeburg bij de Catherijnepoort. Hij werd begraven in de Buurkerk te Utrecht en bijgezet in het familiegraf.
- Rechten
- Publiek domein
- Documentatie
- De Catalogus der schilderijen [1952], Centraal Museum (Utrecht, 1952), LVIII + 512 p.
- Die Geschiedenis der Vaderlandsche Schilder-Kunst, sedert de Helft der XVIII. Eeuw, II, Roeland van Eeynden & Adriaan van der Willigen, A. Loosjes (Haarlem, 1817)
- Werken op papier tot 1850, Michiel C. Plomp, Eric N. Domela Nieuwenhuis, Liesbeth M. Helmus, Centraal Museum (Utrecht, 2004), 2 dl. (223 p., 1 CD-rom)