Object
Orbit Diapason
Orbit Diapason
Rezaire neemt ons mee op een reis langs ecologische, economische en intergalactische apocalypsen: van buitenaarde invasies en het uitsterven van bijen tot aan invasieve soorten. Hiermee onderzoekt ze onze vervreemding tot de aarde en de spiritualiteit in de mens. Culturen van over de hele wereld en van alle tijden, keken en kijken naar de sterren om het leven en de mysteries van het universum te begrijpen. Rezaire wendt zich tot de steencirkels in Zuid-Afrika en de grootst telescopen van het Afrikaanse continent: de SALT en de MeerKAT. Ze verzamelt de kennis van traditionele genezers, astro- fysici, imkers en mystici, om zo de mysteries van de stenen te ontrafelen en de technologieën te doorgronden om tot een collectieve genezing te komen. ‘Orbit Diapason’ is Rezaire’s meditatie over het verlangen van de mensheid om verder te reiken dan de aarde. Ze nodigt je uit om deze "placenta-koepel" van ‘Orbit Diapason’ binnen te treden om het anders- zijn met saamhorigheid te beantwoorden.
- Maker
- Tabita Rezaire
- Titel
- Orbit Diapason
- Datering
- 2020
- Objectsoort
- installatie, video, video-installatie
- Objectnummer
- 35575
- Collectie
- beeldende kunst 1850 - heden
- Techniek
- mixed media
- Afmetingen
- Verwerving
- aankoop met steun van het Mondriaan Fonds (2021)
- Verwervingscredit
- In opdracht van IMPAKT [Centrum voor mediacultuur] en het Centraal Museum vervaardigd
- Opschriften en markeringen
- :
- Rechten
- Centraal Museum Utrecht / foto Adriaan van Dam © Pictoright
- Documentatie
- Tabita Rezaire : womb consciousness = conscience u.terre.ine, managing dir. = dir. de l'ouvrage Valérie Perrin ;artistic dir. = dir. artistiaque Tabita Rezaire ; scientific ed. = dir. scientifique Oulimata Gueye, Espace Multimédia Gantner (Bourogne, 2021), 240 p.
- Tabita Rezaire : Agent of Healing, Laurie Cluitmans, (Metropolis M, Jaargang: 44, Aflevering: 1, feb/mrt 2023), pp. 54-59
- Mothering myths : an abc of art, birth and care, Laurie Cluitmans & Heske ten Cate (eds) ; with contr. by Rosemarie Buikema ...[et al.], Valiz (Amsterdam, 2025) Centraal Museum (Utrecht, 2025) Nest (The Hague, 2025), 312 p.