Ga direct naar hoofdinhoud

Bouilloir op standaard

Bouilloir op standaard
Titel
Bouilloir op standaard
Datering
ca. 1915
Objectsoort
bouilloir
Objectnummer
27908

Jan Eisenloeffel

Studeerde aan de Rijksnormaalschool en haalde de acte M-I, leerde daarna de metaalbewerking. Leider van de afdeling metaalbewerking (sedert 1896) van Amstelhoek en later van De Woning; beide te Amsterdam., 1899-1908: Was zijn ideaal het massaprodukt te verbeteren. Machinale vervaardiging van lampen, thee- en eetserviezen, lepels en vorken., 1908-1928: Streven naar meer verdieping en naar het vervaardigen van een kunstwerk. Op eigen werkplaats werden kostbare metalen voorwerpen vooral klokken gemaakt. In deze periode is hij gedurende 3 jaar leerling van Prof. A.J. der Kinderen aan de Rijksacademie., In 1928 legt hij zich weer meer op het massaprodukt (ook lichtkronen) toe en streeft naar functionele vormen zonder versiering en werkt voor de kristalunie te Maastricht, de Plateelbakkerij te Gouda en ontwerpt lepels en vorken voor de Gerofabrieken., De Koninklijke Begeer te Voorschoten serviezen in zilver naar ontwerp van J.E., Sieraden: Ca. 1900/1905 invloeden van Merovingische en Karolingische voorbeelden. In latere jaren rijker van vorm. 1917: Horloges, 1919: Ambtsketen Rector Magnificus Universiteit Amsterdam, ca. 1924 e.v.: Sierspelden en gespen in email en met halfedelstenen.

Bekijk volledige profiel
Materiaal
hout, messing, rotan
Techniek
messing; rotan; hout
Afmetingen
  • standaard hoogte 66.1 cm
  • ketel hoogte 16 cm
  • ketel diameter 24 cm
Verwerving
aangetroffen# (1994)
Geassocieerde onderwerpen
Opschriften en markeringen
signatuur op standaard en deksel: monogram J E met daaromheen JAN - EISENLOFFEL
Opmerkingen
  • De ketel heeft een deksel met houten knop.Het hengsel is met rotan omwonden. De standaard draagt een spiritusbrander. Boven de spiritusbrander is later een elektrische kookplaat aangebracht. De schacht bestaat uit vier koperen banden, die aan de voet zijn verbreed en verbonden zijn door een ring (vgl. tent.cat. Laren e.v. 1996 voor brander nr.144 en voor ketel nr.103).
Rechten
Collectie Centraal Museum Utrecht / foto Ruben de Heer
Documentatie
Edele en onedele metalen. De verzamelingen van het Centraal Museum Utrecht [onedele metalen cat. nr. 1-250], L.E. van den Bergh-Hoogterp en B. Dubbe, Centraal Museum (Utrecht, 1997)