Object
Lakenstempel van de stad Utrecht
- Maker
- Anoniem
- Titel
- Lakenstempel van de stad Utrecht
- Datering
- 1615
- Objectsoort
- stempel, lakenstempel
- Objectnummer
- 1013
- Collectie
- stadsgeschiedenis, stempels/zegels
- Materiaal
- lood
- Techniek
- lood, gegoten
- Afmetingen
- hoogte cm
- diameter 6.8 cm
- Verwerving
- onbekend (1890)
- Geassocieerde periodes
- Habsburgse tijd en Republiek 1528-1795
- Geassocieerde onderwerpen
- bestuursinrichting (Utrecht) (bestuur)
- Trefwoord
- wapen
- Opschriften en markeringen
- omschrift: VTRECHTS DUBBEL STAEL 1615’
- Opmerkingen
- Catalogus van het Historisch Museum der stad Utrecht 1928: In de Vroedschapsresolutien van 11 Juli, 3 October 1698 staat: 'Op het geproponeerde desen aangaande heeft de Vroedschap den heere cameraar deser stadt geauthoriseert om nieuwe stempels tot het slaan van de looden aan de lakens te laten maken ende de oude stempels in te trekken ende ter Secretarie te doen brengen.' 'De heer cameraar De Milan heeft ter vergadering bekendt gemaakt, dat zijn E., ingevolge van de resolutie van den 11en Julij 1698, nieuwe stempels tot het slaan van de looden aan de lakens hadde laten maken, ende dat de oude stempels ter secretarije van de politie waren gebragt. 't Welke de Vroedschap haar heeft laten welgevallen ende tot voldoeninge van de nieuwe stempels behoorlijke ordonnantie verleendt ter somme van hondert en vijftien guldens.' De ter secretarie bewaarde oude stempels schijnen verloren gegaan te zijn.
- Rechten
- Publiek domein
- Documentatie
- Catalogus van het Museum van Oudheden [1878], supplement, S. Muller Fz., J.L. Beijers (Utrecht, 1878)
- Catalogus van het Museum van Oudheden [1904], door S. Muller Fz.. S. Muller Fz., W. Leijdenroth (Utrecht, 1904) (1904)
- Catalogus van het Historisch Museum der stad [1928: munten, penningen en zegels], inl. W.C. Schuylenburg. [samenst. C.H. de Jonge], Kemink en Zoon (Utrecht, 1928), VII, 734 p.



